Yra ne viena odontologijos klinika Vilniuje, kurioje teikiama ir dantų apžiūra vaikams, tačiau kartais kyla klausimų, kuro ji skiriasi nuo įprastos, suaugusiesiems skirtos apžiūros ar gydymo. Nors gali pasirodyti, kad procedūra yra tokia pati, paslaugas teikiantys gydytojai – tie patys ir net įranga niekuo nesiskiria, skirtumų tarp suaugusių pacientų ir vaikų vis dėlto yra. Ir ne tiek mažai, kaip gali pasirodyti.
Svarbiausia – pirmoji pažintis
Apsilankymas pas odontologą daugeliui yra nemaloni patirtis ir visai nėra skirtumo, kokio amžiaus yra pacientas. Paprastai baimė ir stresas atsidurti šio specialisto kėdėje siejama su neigiama vaikystės patirtimi, išgąsčiu, patirtu odontologo kabinete. Nors atrodytų normalu, kad vaikai bijo dantistų ir gydytojų apskritai, toli gražu taip nėra. Vizitas pas gydytoją-odontologą turėtų būti savaime suprantamas procesas, nekeliantis jokių neigiamų emocijų. Ir jei taip bus nuo pat pirmojo vizito – problemų nekils nei ateityje, nei suaugus. Todėl pirmoji pažintis – nepaprastai svarbi ir būtent dėl šių priežasčių geriausia rinktis odontologijos kliniką, kurioje paslaugas teikia konkrečiai su vaikais dirbantys specialistai. Tokie, kurie moka prieiti prie vaikų, juos užkalbinti, neišgąsdinti ir nesukelti traumų.
Kada yra tinkamas laikas pirmajai pažinčiai
Pirmoji pažintis su odontologijos klinika ir jos darbuotojais turi įvykti kai burnytė jau pilna pieninių dantukų. Paprastai apie antruosius gyvenimo metus. Kadangi vaikas dar yra gana mažas, tai labiau ir yra tik pažintis ir profilaktinis susitikimas su specialistu. Tokio amžiaus vaikų dantų ligos yra greitai pastebimos ir buitinėje aplinkoje, kadangi kiekvieną dieną higienos procedūras atlikti dar padeda tėvai. Pirmosios pažinties metu visai nebūtinas prievartinis žiodinimas ar gydytojo-odontologo žūtbūtinės pastangos praverti paciento burną.
Pasirodžius nuolatiniams dantims
Pradėjus keistis dantų lanko sudėčiai ir nuolatiniams dantims ėmus keisti pieniškus, pats metas dažniau pasirodyto odontologijos klinikose, nes tai ypač jautrus ir atsakingas etapas. Itin daug dėmesio reikėtų skirti krūminių dantų zonoje besiformuojantiems pokyčiams. Neretai nuolatiniai krūminiai dantys baigia dygti patys pirmieji, tačiau dar nebūna tokie atsparūs aplinkos poveikiui ir, kalbant apie likusią viso gyvenimo perspektyvą, tikrai naudingos specialistų rekomendacijos dėl jų priežiūros ir tam tikros procedūros. Ankstyvoje paauglystėje atliekamas krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis, kurios apsaugo dantis. Ši procedūra atliekama daugelyje odontologijos klinikų – tiek privačių, tiek ir valstybinių.
Savicku odontologijos klinika Vilniuje