Galbūt nustebsite sužinoję, kad šilumos siurbliai idealiai tinka namų šildymui. Tinkamomis aplinkybėmis šilumos siurblys iš tikrųjų gali būti efektyvesnis už alyvos ar dujų krosnį. Tačiau jie tinka ne visiems namams. Šilumos siurbliai dažnai siejami su vėsinimu, tačiau šie prietaisai taip pat gali būti naudojami efektyviai šildyti namus ir kitus pastatus. Efektyviai energiją vartojantis šilumos siurblys gali padėti taupyti sąskaitas už energiją ištisus metus. Štai kodėl jūsų namams šilumos siurblio reikia jau dabar! UAB Saulės broliai – kokybiška produkcija už gerą kainą.
Kaip veikia šilumos siurblys?
Šilumos siurblys veikia vandens šaltinį paversdamas šilumos šaltiniu. Tai daroma perkeliant šilumą iš vienos vietos į kitą. Šiluma gaunama iš oro už namų ribų arba iš vandens namuose ir perduodama į šaldymo agentą, kuris cirkuliuoja šilumos siurblio viduje. Tuomet ši šiluma perduodama namo viduje, kur ją išsklaido ventiliatoriai ir vėdinimo sistemos. Jei jūsų namuose būna per šilta, šilumos siurblį galima naudoti ir namams vėsinti. Tai galima padaryti dėl reversinio vožtuvo, kuris keičia šaldymo skysčio srauto kryptį. Kai šilumos siurblys vėsina jūsų namus, jis paima šilumą iš vidaus ir perduoda ją į išorę.
Kada geriausia naudoti šilumos siurblį?
Tikriausiai pastebėjote, kad šilumos siurbliai efektyviai veikia tiek esant šiltai, tiek šaltai temperatūrai. Šilumos siurblio efektyvumas priklauso nuo vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo. Šilumos siurblys yra efektyviausias, kai lauko temperatūra yra 10 °F arba žemesnė. Šilumos siurbliai puikiai veikia švelnesnio klimato zonose, kur temperatūra žemiau nulio nukrenta tik retkarčiais. Siekiant išlaikyti efektyvumą, šilumos siurblys automatiškai išsijungia, jei lauko temperatūra nukrenta žemiau tam tikros ribos. Tuomet geriau naudoti ką nors panašaus į dujinę krosnį. Oras vanduo sistemos – klauskite specialisto.
Žemės šilumos siurblio įrengimas
Žemės šilumos siurbliai yra varomi vandeniu, todėl jie naudoja uždaro ciklo sistemą vandeniui surinkti ir cirkuliuoti jūsų namuose. Šis vanduo gali būti tiekiamas iš įvairių šaltinių, pavyzdžiui, šulinio, miesto vandentiekio ar net organinio šaltinio, pavyzdžiui, tvenkinio. Pirmasis žingsnis įrengiant gruntinį šilumos siurblį – nustatyti vandens šaltinį. Radus šaltinį, reikia rasti vietą, kur įrengti žemės kontūrą. Priklausomai nuo vandens šaltinio ir konkrečios situacijos, tai galima padaryti virš žemės arba po žeme. Nustačius vietą, reikia įrengti kolektorių ir siurblį. Kolektorius naudojamas vandens šaltiniui ir vandens siurbliui sujungti. Tuomet siurblys vandenį per uždarą kontūrą perduoda į šilumos siurblį.