Šeštajame dešimtmetyje buvo išrasti elektroniniai kompiuteriai, su galimybe, kariškiams prisijungti prie bendro tinklo. Septintajame dešimtmetyje JAV sudarė sutartis dėl šių tinklų vystymo ir pritaikymo plačiajai auditorijai. Būtent tai ir galima laikyti pirmąja interneto versija.
Internetas pasaulį pavertė mažesniu. Bet tuo pačiu, sukūrė ir tam tikrus komunikacines problemas. Naudojimasis internetu, suteikia daug privalumų, tačiau pažiūrėjus detaliau, galima rasti ir nemažai jo trūkumų. Būtent šiame straipsnyje ir pateiksiu keletą interneto teikiamų privalumų bei trūkumų.
Kokie yra interneto teikiami privalumai?
-
Globalus bendravimas realiu laiku.
Interneto dėka, bendravimas tampa daug paprastesnis. Šiuo metu, jau nebėra jokių problemų, norint susisiekti su žmogumi, kuris yra nutolęs kelis tūkstančius kilometrų, būnant atokiausiame pasaulio kampelyje. Verslo atstovai, gali rengti pasaulines vaizdo konferencijas, vietoj to, kad mokėtų žmonėms, kad atvyktų į susitikimus, vykstančius kitose šalyse. Šiais laikais, bendravimas yra paprastesnis bei pigesnis, vienintelis dalykas ko reikia, tai internetas.
-
Didesnis darbo našumas per trumpesnį laiką.
Ar prisimenate, kada turėjote nuvykti į savo banką, norint susitvarkyti kokius nors reikalus? Dabar, viską galite padaryti per savo asmeninius kompiuterius, tereikia turėti internetą. Galite patikrinti banko likutį realiu laiku. Studentai gali nebespausdinti rašto darbų, o nusiųsti juos elektroniniu paštu dėstytojui. Internetas mums leidžia būti kur kas produktyvesniems.
-
Galimybė prieiti prie didelio srauto informacijos.
Internetas leidžia mums pasiekti informaciją iš viso pasaulio, o didžioji jos dalis, yra nemokama. Galite sekti mėgstamų portalų naujienas, taip plečiant savo akiratį bei gaunant naudingų idėjų. Viskas ko reikia informacijos paieškai, yra internetas ir elementarus supratimas apie jį.
-
Galimybė dirbti iš namų.
Yra daugybė įrankių ir platformų, leidžiančių žmonėms laisvai naudotis savo įgūdžiais iš namų. Žmonėms tai suteikia laisvę bei galimybę lankščiau dėliotis savo tvarkaraščius. „Amazon“ 2017 metais netgi nusprendė samdyti 5000 darbuotojų, kurie galėtų aptarnauti klientus būtent iš namų.
Kokie yra interneto teikiami minusai?
-
Internetas sumažina žmogaus privatumą.
Asmeninės informacijos, kuria dalijamasi internete, kiekis yra toks milžiniškas, kad kyla pavojus asmens privatumui. Kalbame ne tik apie tapatybės vagystę. Pavyzdžiui, iš Kim Kardashian, Paryžiuje buvo pavogti brangūs papuošalai, būtent dėl pasidalintos informacijos internete. 17 žmonių grupė, stebėjo jos internetinius veiksmus, todėl žinojo kiekvieną jos žingsnį. Dalijantis atostogų nuotraukomis socialiniuose tinkluose, pasauliui yra pranešama , kad esate ne namuose ir tikėtina, kad juose taip pat nieko nėra.
-
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad internetas gali tapti priklausomybe.
Priklausomybė nuo interneto yra impulsų valdymo sutrikimas. Kai kuriems žmonėms, tai gali sukelti emocinį prisirišimą prie internete vykdomos veiklos. Ši priklausomybė, labai smarkiai gali daryti įtaką darbo našumui, bendravimui su artimais žmonėmis ir pan.
Viską apibendrinus, galima susidaryti vaizdą, kad internetas yra labai naudingas ir gyvenimą supaprastinantis dalykas, tačiau, naudotis juo reikia atsakingai. Norėdami savo namuose įsivesti internetą, ar seną pakeisti nauju, galite užsukti į myPlan.lt ir sužinoti šiuo metu geriausius interneto tiekėjų teikiamus pasiūlymus!